Новини

Останні події

Мер Одеси провів нараду щодо диджиталізації системи управління охороною здоров'я міста. Фото

22 грудня 2021 року Одеський міський голова Геннадій Труханов провів нараду з питань диджиталізації системи управління охороною здоров'я Одеси. Під час наради було презентовано первинний аналіз якості надання послуг та фінансових ризиків роботи медустанов міста.

Аналіз підготовлений компанією Advanter Health, з якою одеська мерія у квітні поточного року уклала відповідний Меморандум. До проведення аналізу були підключені і міжнародні експерти.

Основна мета Меморандуму – підвищення якості надання медичних послуг та виведення системи охорони здоров'я міста на самоокупність за рахунок коштів державного бюджету (НСЗП) без залучення додаткових ресурсів із міського бюджету.

На основі наданих медустановами міста даних за 2020 рік було проаналізовано такі показники, як структура витрат 41 лікувально-профілактичної установи (сімейні амбулаторії, КДЦ, пологові будинки, жіночі консультації, частково стаціонари), рівень їх оснащення та забезпеченість кадрами.

Так, за даними НСЗУ, у 2020 році в Одесі 25% населення не уклали декларації із сімейними лікарями. Як зазначила віцемер Одеси Світлана Бедрега, 2021 рік дещо покращив ситуацію. Внаслідок вакцинальної кампанії декларації із сімейними лікарями уклали ще 100 тисяч осіб. Проте залишається частина населення без декларацій із сімейними лікарями. Це призводить, зокрема, до недоотримання коштів від НСЗУ медичними установами міста. Під час зустрічі наголошувалося, що ефективним показником є охоплення населення деклараціями на рівні 95%.

Також у консультаційно-діагностичних центрах виявлено недостатню для мільйонного міста кількість високоспеціалізованого діагностичного обладнання (наприклад, мамографів) та дефіцит кадрів. За підрахунками Advanter Health та міжнародних експертів, лише до сімейних амбулаторій Одеси необхідно залучити додатково 267 лікарів. А у деяких сімейних лікарів виявлено недостатню роботу з державною програмою «Доступні ліки», що зменшує доступність населення до лікарської допомоги.

«Виведення системи охорони здоров'я Одеси на самоокупність за рахунок укладених пакетів із НСЗУ – це шлях, який триватиме кілька років. Ми показали проблемні місця і є розуміння, що треба усунути. Маючи такий аналіз та продовжуючи збір даних, ми вже можемо розпочинати формування стратегічного плану, де будуть розроблені пропозиції щодо оптимізації роботи кожної медичної установи», – зазначив експерт міжнародних проєктів, заступник директора ДП «Центр медичної статистики МОЗ України» Сергій Дяченко.

Під час зустрічі зазначалося, що у поточному році за результатами роботи створеної робочої групи вже було проведено реструктуризацію системи центрів первинної медико-санітарної допомоги, що дозволило більш ефективно акумулювати кошти. Одним із проблемних питань залишається недостатня готовність частини керівників та медперсоналу медустанов до цифровізації системи охорони здоров'я міста.

«Все, що я сьогодні почув, вражає, виконано досить серйозні дослідження. Я вдячний за такий докладний аналіз та вважаю, що ми підготували фундамент для майбутньої роботи та зміни системи управління охороною здоров'я Одеси», – підкреслив Геннадій Труханов.

У планах на 2022 рік – організація зустрічей та навчання медичного персоналу, збір та аналіз даних з медустанов міста за 2021 та наступні роки. Особливу увагу буде приділено вторинній системі охорони здоров'я. Результатом роботи стане підготовка Стратегічного бізнес-плану розвитку медичної мережі міста Одеси.