Мер Одеси: Ми можемо відкрити ще ліжко-місця під COVID-19, але якщо не буде кисню і медперсоналу, вони не принесуть користі
8 квітня 2021 року в Одесі проходило виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування.
Під час засідання народні депутати відвідали ряд медичних закладів міста, у тому числі КНП «Міська клінічна лікарня №1» (Єврейську лікарню). Лікарня на сьогодні є опорною і продовжує надавати ургентну допомогу населенню. Паралельно з 2016 року в медзакладі проводиться поетапний капітальний ремонт.
Голова Комітету Михайло Радуцький відзначив перетворення, які відбулися в Єврейської лікарні, підкресливши, що створені умови і потужності медзакладу можуть стати підставою для розвитку в Одесі трансплантології.
«Саме тут ми побачили, що реформа децентралізації має сенс. Ми побачили, що може зробити місто, будучи господарем своєї лікарні: як можна перетворити лікарню навіть під час економічної і світової епідеміологічної кризи. Я дуже люблю Одесу, буваю тут з дитинства і дуже добре пам'ятаю, як ця лікарня виглядала ще 5 років тому. Сьогодні ми дійсно побачили сучасну лікарню з сучасним обладнанням», - прокоментував Михайло Радуцький.
Також Михайло Радуцький відзначив гарну організацію з розгортання на вул. С. Ядова, 4 мобільного госпіталю для надання допомоги пацієнтам з коронавірусом. Госпіталь розрахований на 200 місць.
Крім того, під час виїзного засідання обговорювалося питання про вакцинацію. Було відзначено, що дотримання всіх умов поставки і зберігання вакцин контролюється виробником. Заступник міністра охорони здоров'я України Ірина Микичак наголосила, що держава гарантує громадянам проведення вакцинації, і закликала одеситів активно робити цю процедуру. Для створення колективного імунітету необхідно, щоб було вакциновано 70% дорослого населення.
Крім того, Ірина Микичак нагадала, що працює контакт-центр Міністерства охорони здоров'я України з питань COVID-19 («0800-60-20-19»), куди можна звертатися для отримання консультації або в разі виявлення будь-яких порушень.
«80% хворих на COVID-19 не потребують госпіталізації, тому велика частка відповідальності лежить на сімейних лікарях. Вірус змінився, і він буде ще не раз змінюватися. Сьогодні люди хворіють важче, у тому числі молодь. Вільні місця в лікарнях Одеси є. Звичайно ж, їх не тисячі. Щодня лікарні подають інформацію про наявність вільних місць, несучи за це повну відповідальність», - зазначила заступник міністра охорони здоров'я України.
Також під час круглого столу, у якому крім членів Комітету з питань охорони здоров'я брали участь й інші народні депутати, керівники МОЗ, міста і області, Нацполіції і Держпродпотребслужби, керівники профільних департаментів і медзакладів міста, були порушені проблемні питання.
Виступаючи перед присутніми, мер Одеси Геннадій Труханов відзначив проблеми з поставками кисню в медзаклади міста, а також катастрофічний брак медперсоналу, навіть з урахуванням того, що до роботи залучаються інтерни Одеського медуніверситету. Саме нестача персоналу не дозволяє задіяти всі розгорнуті ліжко-місця в міській лікарні №8.
«Процес набору медичного персоналу триває. Ми можемо відкрити ще сотні ліжко-місць, але якщо не буде кисню і медперсоналу, то вони не принесуть користі», - підкреслив Геннадій Труханов.
ДОПОВІДЬ ОДЕСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ